You have searched for: Bookseller Auctores Bok&Förlag
Number of results: 1,203
Sort by 
1. 
  SEK 120.00 (US$ 16.52)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
ISBN-10: 91-85908-52-5
ISBN-13: ISSN 0349-0440
Östergötlands länsmuseum. 2003. Inbunden med laminerade pärmar. 222 s. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt och färg. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Nära nyskick.
2. 
  SEK 80.00 (US$ 11.01)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Natur och Kultur. 1937. Halvklotband med Förgylld dekor på pärmens framsida och ryggtitel. 192 s. Rikligt illustrerad med svartvita foton. Gott skick.
3. 
  SEK 120.00 (US$ 16.52)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands Fornminnes- och Museiförening. 1927. Häftad. 186 s.Omslagsvignett: Löfstads slott. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt och färg. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
4. 
  SEK 100.00 (US$ 13.76)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands Fornminnes- och Museiförening. 1929. Häftad. 186 s. Omslagsvignett: Sanct Lars kyrka med omgivning i äldre tid, teckning i färg av Erik Lundberg. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
5. 
  SEK 100.00 (US$ 13.76)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands Fornminnes- och Museiförening. 1931. Häftad. 186 s. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
6. 
  SEK 120.00 (US$ 16.52)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands länsmuseum. 1956. Häftad. 224 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Skyddsomslag slitet. Gott skick.
7. 
  SEK 80.00 (US$ 11.01)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands länsmuseum. 1959. Häftad. 208 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
8. 
  SEK 100.00 (US$ 13.76)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands länsmuseum. 1969. Häftad. 129 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
9. 
  SEK 80.00 (US$ 11.01)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands länsmuseum. 1971. Häftad. 99 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
10. 
  SEK 80.00 (US$ 11.01)
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sweden)
se beskrivning, se beskrivning
Östergötlands länsmuseum. 1974. Häftad. 112 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
  Page:  1   2   3   4   5   | Next