Search Results

You have searched for: Bookseller: Antikvariat Hargshamns Böcker
Number of results: 1,237
Sort by 
1. 
Snuskungen. Ljunglöfs Ettan och det svenska snuset.
Peter Feurst / Patrik Hildingsson / Inga Junhem
  SEK 90.00 (US$ 13.55)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Dekorerat halvklotband, Tobaksbolaget 1999. 102 sidor. 25,5x18,5 cm. Rikt illustrerad i både färg och svartvitt. Nära nyskick.
2. 
Gillöga -en utskärgård
Sven Barthel (text) & Roland Svensson (bild)
  SEK 140.00 (US$ 21.08)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 70.00 (US$ 10.54)
Bonniers 1996. Ny upplaga med nyskrivet efterord av Roland Svensson samt två nya illustrationer. 231 sidor + sjökort. Rikt illustrerad, även i färg. 26x21x3 cm. 1100 gram. Förlagets pappband med skyddsomslag. Märke efter prislapp å främre skyddsomslag. Mycket gott skick.
3. 
Värt att se i Roslagens natur.
Brusewitz / Douhan / Johansson / Stighäll / Stighäll / Tidigs
  SEK 120.00 (US$ 18.07)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Dekorerat pappband. Bonnier Alba/Norrtälje Naturvårdsfond 1994. 24x15 cm. Vikt ca 540 gram. 160 sidor. Rikt illustrerad med fotografier i färg samt kartor. De vackra teckningarna av Gunnar Brusewitz. Nära nyskick.
4. 
  SEK 50.00 (US$ 7.53)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 30.00 (US$ 4.52)
Dekorerat pappband. Wahlström & Widstrand 1994. 157 sidor. Tillskrift. Mycket gott skick.
5. 
  SEK 150.00 (US$ 22.59)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Grått linneband med skyddsomslag, Bonnier/Alba 1995. ISBN: 91-34-51159-8. 870 gram. 208 s. Rikt illustrerad av författaren i både färg och svartvitt. Märke efter prislapp på främre skyddsomslaget. Mycket gott skick.
6. 
Dalarö.
E. Alfred Jansson
  SEK 180.00 (US$ 27.10)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Brunt klotband med skyddsomslag och övre färgat snitt. Bonniers 1966. 23,5x16,5 cm. 700 gram. 217 sidor. Illustrerad med fotografier och faksimil i svartvitt. Mycket gott skick.
7. 
  SEK 160.00 (US$ 24.09)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Brunt klotband med ryggtext i guld på svart botten och övre färgat snitt, Bonniers förlag 1964. 730 gram. 236 sidor. Illustrerad med fotografier, dokument och kartor i svartvitt. Skyddsomslaget med spår av tidigare lagningar + nyare dito ffa på ryggsidan. Namnteckning. Band och inlaga i mycket gott skick.
8. 
Skärgård -en rapsodi
Sven Barthel (text) & Roland Svensson (bild)
  SEK 140.00 (US$ 21.08)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Blått helklotband med gulddekor och skyddsomslag. Bonniers 1969. 11-18:e tusendet. 192 sidor. 25,5x20 cm. Vikt 925 gram. Illustrerad både i färg och svartvitt. Mycket gott skick.
9. 
Lysande skärgård
Anders Hedin
  SEK 150.00 (US$ 22.59)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 70.00 (US$ 10.54)
Blått helklotband med monterad bild, Bokförlaget Max Ström 2005. 384 sidor. 1600 gram. Rikt illustrerad med fotografier i både färg och svartvitt. Nära nyskick.
10. 
  SEK 80.00 (US$ 12.05)
 1
 Antikvariat Hargshamns Böcker (Sweden)
  SEK 40.00 (US$ 6.02)
Blått klotband utan skyddsomslag med främre omslaget medbundet och övre färgat snitt, Bonniers 1968. 625 gram. 193 sidor + bildcollage i svartvitt. Ägaretikett. Ryggen aningen blekt. Mycket gott skick. (d6)
  Page:  1   2   3   4   5   | Next

Thank you for visiting Gojaba.com
Our inventory is growing fast with new books being added daily. Be assured that future visits will return even more search results.

Register a free account today and receive Gojaba.com updates