You have searched for: Author GRAHAM
Number of results: 2,002
Sort by 
11. 
Price:  SEK 70.00 (US$ 8.95)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Dekorerat laminatband. Boken består av faktaspäckad text och informativa färgfotografier och illustrationer. Beskriver allt från uppbyggnad till funktion och användningsområden. Översättning av Monika Andersson. Bokfabriken Fakta 1999, 32 s. 29x22 cm. Vikt 380 s. Nära nyskick.
12. 
Price:  SEK 160.00 (US$ 20.45)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Dekorerat pappband med skyddsomslag. På engelska. Rikt illustrerad med fotografier i färg och sv/v. Peerage Books 1972, 248 s. 31x24 cm. Vikt 1400 gram. Mycket gott skick.
13. 
Den tionde mannen.
Greene, Graham
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Förlagsband med skyddsomslag, Norstedts 1985, 204 s. 440 gram. ISBN: 91-1-851272-0. Mycket gott skick. (skö 6)
14. 
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Inbunden med skyddsomslag. Norstedts 1980, 188 s. 380 gram. Skyddsomslag med smärre bruksspår, boken i mycket gott skick. (skö 6)
15. 
Den stillsamme amerikanen
Greene, Graham
Price:  SEK 70.00 (US$ 8.95)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Klotband utan omslag, Norstedts 1955, 269 s. 510 gram. Mycket gott skick. (skö 6)
16. 
Flyktvägar
Greene, Graham
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Inbunden med skyddsomslag. Norstedts 1981, 257 s. 480 gram. Skyddsomslaget missfärgat samt kludd med kulpenna på baksidan. Boken i mycket gott skick. (skö 6)
17. 
Orientexpressen
Greene, Graham
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Inbunden med skyddsomslag från Bonniers 1982, 278 s. 400 gram. Skyddsomslaget något nött vid övre rygg, eljest i mycket gott skick. (skö 6)
18. 
Kaptenen och fienden
Greene, Graham
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Inbunden med skyddsomslag från Norstedts 1988, 191 s. 360 gram. Mycket gott skick. (skö 6)
19. 
Utbränd.
Greene, Graham
Price:  SEK 90.00 (US$ 11.50)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Häftad. Oskuren. Norstedts 1960, 1:a svenska utgåvan. 274 s. 550 gram. Veck på bakre pärm, eljest i mycket gott skick. (skö 6)
20. 
Honorärkonsuln
Greene, Graham
Price:  SEK 60.00 (US$ 7.67)
Quantity: 1
Bookseller: Hargshamns Antikvariat (Sweden)
Inbunden med skyddsomslag från Norstedts 1974, 293 s. 500 gram. Skyddsomslaget nött i kanten. Boken i mycket gott skick. (skö 6)
Previous |   Page:  1   2   3   4   5   | Next