You have searched for: Author AMY TAN
Number of results: 57
Sort by 
11. 
Köksgudens hustru
Tan, Amy;
Price:  SEK 120.00 (US$ 15.34)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Bonnierförlagen, Stockholm, 1993. 8o. Förlagsinbunden med illustrerat skyddsomslag. Mycket fint skick. Översatt av Jan Järnebrand. 503 sid. 220x138 mm. ISBN 91-43-00020-7
12. 
Joy Luck Club.
Tan, Amy;
Price:  SEK 120.00 (US$ 15.34)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Tidens förlag, Stockholm, 1994. 8o. Förlagsinbunden med illustrerade pärmar. Mycket fint skick. Översatt av Jan Järnebrand. 288 sid. 224x150 mm. ISBN 91 55040063
13. 
The Joy Luck Club.
Tan, Amy;
Price:  SEK 75.00 (US$ 9.59)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Ivy Books, New York, 1990. 8o. Paperback. Mycket fint skick 332 sid. Språ: English
14. 
Price:  SEK 130.00 (US$ 16.62)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Pax Forlag A/S, Oslo, 2001. 8o. Hardback. Forlagsinbunden med illustrert skyddsomslag. Meget fint skikk. Oversatt av Merete Alfsen. 302 sid. 210x135 mm. Språk: Norska.
15. 
Price:  SEK 120.00 (US$ 15.34)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Bonnierförlagen, Stockholm, 1997. 8o. Förlagsinbunden med illustrerat skyddsomslag. Mycket fint skick. Översatt av Jan Järnebrand. 503 sid. 218x140 mm
16. 
Joy Luck Club.
Tan, Amy;
Price:  SEK 130.00 (US$ 16.62)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Hammarström & Åberg, Stockholm, 1990. 8o. Förlagsinbunden med illustrerat skyddsomslag. Mycket fint skick. Översatt av Jan Järnebrand. 288 sidor 230x158 mm
17. 
Price:  SEK 39.00 (US$ 4.99)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Fontana - Harper Collins, London, 1991. 8o. Paperback. Pocket. Fint skick. 415 pages. Språk: Engelska
18. 
Köksgudens hustru
Tan, Amy;
Price:  SEK 120.00 (US$ 15.34)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Bonnierförlagen, Stockholm, 1993. 8o. Förlagsinbunden med illustrerat skyddsomslag. Mycket fint skick. Översatt av Jan Järnebrand. 503 sid. 220x138 mm
19. 
Price:  SEK 110.00 (US$ 14.06)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
Flamingo - Harper Collins, London, 1997. 8o. Paperback. Fint skick. 321 pages. Språk: Engelska
20. 
Joy Luck Club.
Tan, Amy;
Price:  SEK 69.00 (US$ 8.82)
Quantity: 1
Bookseller: Claes E. Eriksson (Sweden)
En bok för alla - Litterturfrämjandet, Stockholm, 2002. 8o. Pocketbok. Mycket fint skick Översatt av Jan Järnebrand. 288 sid.
Previous |   Page:  1   2   3   4   5   | Next